LUCİFER DİZİ DEĞERLENDİRMESİ

DEĞERLENDİRME

İlahi varlıkların, kaderleri inşa edilerek küçük bir kalibreye indirgenen aciz insanlarla içli dışlı olup, onların yaşamlarına adeta kapıyı kırıp daldıkları hikayeyi konu alan bu dizi; isminden de anlaşılacağı üzere Lucifer adlı meleğin -senaristin uygun gördüğü sıfatla Cehennemin Lordu’nun- Los Angeles’a, babası olan Tanrı’ya inkar olsun diye gelip bir gece kulübü açmasıyla süregelen yaşamını konu alıyor.


Tom Ellis’in müthiş İngiliz aksanıyla renk katıp sırtında taşıdığı bu dizi, eğlenceli vakit geçirmenize olanak tanıyacak niteliktedir. Zira çoğu yapımda olduğu üzere bu dizide de mantık hatalarıyla karşı karşıya kalıyor, kendinizi ”böyle iş mi olur arkadaş ya” noktasına kadar gelmiş olarak buluyorsunuz. Fakat çekilen sahnenin kurgusu, ışığı, kostumü ve ses yönetimi o denli iyi yapılıp, sık dokunup ince işlenmiş ki ardında kalan açığı fazlasıyla kapatıyor ve izleyen her gözde manipüleyi layıkıyla yerine getiriyor.


İnsanlık bazen şeytanı bile şaşırtabilir!


Alt metinlerinde verdiği mesajların oldukça ciddi ve önem arz ediyor olduğu düşüncesindeyim. Hepimizin bildiği ve aşina olduğu bir ilahi kavramın; hal, hareket ve tavırlarında masumiyetin ve samimiyetin ağır basıyor olması; giyimiyle, kuşamıyla ve günlük yaşantısı ile çekicilik arzu edilen biri konumuna getirilmesi; şeytanın ”asla yalan söylememesi” gibi doktrini dürüstlük abidesi formuyla bütünleştirip, izleyen her gözde şeytana karşı yaratmış olduğu iyimser tavrı ve tüm bunları birer mesaj niteliğinde telkin ediyor oluşu; muhafazakarlığı şahsımdan çok uzakta tutmaya çalışan benim, dikkatimi bir hayli çekti doğrusu. Hikayenin bir dayanağının olmadığını, kopuk dedektiflik hikayeleri ile çizgi romandan alınan karakterlerin ilahiyatla harmanlaştırarak seyirciye keyif seyri yüksek ve doyumunun damak tadı bıraktığı muazzam eğlenceli bir yapıt bahşedildiği kanısındayım.


İzlemeye başladığınız ilk andan itibaren sizi içine çeken, olay örgüsünde kaybolmanıza olanak sunan ve bir şeytanın suç mahallinde neler yapabileceğini görmenizi sağlayan bu keyifli kamera kayıtları; yaşamın amacının ne olduğu yönünde size sorular sordurtacak, sizlere bambaşka ve kendine özgün perspektifiyle hayatı sorgulatacak ve de nitekim gerçek denen olgunun ne kadar riyakar olduğunu gösterecek bir başyapıt siz dizi severleri bekliyor komşularım!


Ufkunuzda bir çakra daha açmak, dünyanın muntazamlığını tam anlamıyla kavramak istiyorsanız eğer mutlaka izlenmesi gereken polisiye dizileri listesine kendini altın harflerle yazdırmış olan bu yapımı vakit kaybetmeden seyrine bırakın :)

Son olarak buraya kadar okuma gereğini duyup, zamanını bunun uğruna ayırdığın için teşekkür ediyor, sabrına minnettar olduğumu dile getirmek istiyorum . Sağlıcakla, bilgi ile en önemlisi de film, dizi ve kitapla kal olur mu? Buraya tıklayarak da blog hakkında daha detaylı bilgiye ulaşabilirsin!


NOT: İÇERİSİNDE BULUNDUĞUNUZ SAYFANIN EN ALT BÖLÜMÜNDEN BLOGUMU TAKİP ETMEYİ VE BU YAZIDAKİ BEĞENİ BUTONUNA TIKLAMAYI UNUTMAYIN KOMŞULARIM!

Yunus Zeyrek tarafından yayımlandı

Film, Dizi izlemeyi ve Kitap okumayı çok seviyor; bunun üzerine konuşup, yazı yazmaya bayılıyorum! Son olarakta hayatımı çok seviyorum:)

Birisi “LUCİFER DİZİ DEĞERLENDİRMESİ” üzerinde düşündü

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: